NÄYTTELYT - SHOW RESULTS

Rotsi

ROP-Pentu = rotunsa paras pentu = best of the breed puppy
VSP-Pentu = vastakkaisen sukupuolen paras pentu = best of opposite sex puppy
KP = kunniapalkinto = prize of honour
SA = sertin arvoinen = certicate quality
SERT = sertifikaatti = CAC = certification
VARA SERT = varasertifikaatti = Reserv CAC
CACIB = kansainvälinen sertifikaatti = international certificate
VARA CACIB = RES CACIB = reserve international certificate
ERI = erinomainen = excellent
EH = erittäin hyvä = very good
H = hyvä = good
T = tyydyttävä = satisfactory
PU-1 = paras uros 1 = best male
PU-2 = paras uros 2 = 2nd best male
ROP = rotunsa paras = best of the breed
VSP = vastakkaisen sukupuolen paras = best of opposite sex
ROP-VET = rotunsa paras veteraani = best veteran of the breed
VSP-VET = vastakkaisen sukupuolen paras veteraani = best veteran of opposite sex
Pentunäyttelyt - Puppy shows
2.3.2008 Helsinki Saija Juutilainen 2 KP
22.3.2008 Kokemäki Esko Nummijärvi 1 KP ROP
24.3.2008 Ruovesi Tuula Savolainen 1 KP ROP
20.4.2008 Jyväskylä Tamas Jakkel Unkari 1 KP ROP
4.5.2008 Hollola Harri Lehkonen 3 KP
10.5.2008 Turenki Tuula Savolainen 3 KP
17.5.2008 Tampere Markku Mähönen 3 KP
Junioriluokka - Junior class
5.7.2008 Tukholma Anita Whitmarsh Ruotsi EH 2
6.7.2008 Tukholma Paula Heikkinen-Lehkonen EH
13.7.2008 Helsinki Per-Erik Wallin Ruotsi EH
26.7.2008 Pori Theo Leenen Belgia ERI 1 PU-2 VASERT
1.8.2008 Vilna Carl-Gunnar Stafberg Ruotsi ERI 1 JUNSERT
2.8.2008 Vilna Peter Harsa´nyi Unkari ERI 1 JUNSERT BALT JN´2008 ROP
6.9.2008 Helsinki Dagmar Pordham Iso-Britannia ERI 4 PU-4
14.9.2008 Köyliö Marja Talvitie ERI 1 PU-1 SERT ROP
4.10.2008 Budapest David Cavil Iso-Britannia ERI 2
5.10.2008 Budapest Erdös La´szlo´ Unkari ERI 2
18.10.2008 Valmiera Ligita Zake Latvia ERI 1 JUNSERT  LV JMVA
19.10.2008 Siauliai Anna Jas´kiewicz Valko-Venäjä ERI 1 JUNSERT  LT JMVA
1.11.2008 Vantaa Leni Finne EH 2
29.11.2008 Sillamäe (Eesti) Pawel Szemraj Puola ERI 1 JUNSERT EE JMVA
14.12.2008 Helsinki Elina Haapaniemi EH 3
Nuortenluokka - Intermediate class
22.2.2009 Rauma Ligita Zake Latvia ERI 1 PU-2 VARASERT
1.5.2009 Hollola Annukka Paloheimo ERI 1 PU-1 SERT VSP
5.7.2009 Hyvinkää Riitta Lahtovaara ERI 2 PU-4
1.8.2009 Pori Hans Lehtinen EH 2
2.8.2009 Helsinki Christopher Millard Iso-Britannia ERI 2
8.8.2009 Turku Esko Nummijärvi EH 1
Avoinluokka - Open class
20.9.2009 Hyvinkää Annamaria Tarjan Unkari ERI 3
25.10.2009 Tuulos Zorica Salijevic Ruotsi ERI 1 PU-1 VSP
FIN MVA
21.5.2011 Piteå Annette Bystrup Ruotsi ERI 1 SA PU-1 SERT VSP S MVA
8.7.2011 Pariisi Hassi Assenmacher Feyel Saksa ERI 2 VARA-SERT
9.7.2011 Pariisi Kenneth Edh Norja EH 4
Valioluokka - Champion class
23.1.2010 Turku Carl-Gunnar Stafberg Ruotsi ERI 4
1.8.2010 Helsinki Anna Trnlöv Ruotsi ERI
6.8.2010 Druskininkai Blaz Kavcic Slovenia ERI 1 PU-1 CACIB ROP LT MVA
7.8.2010 Druskininkai Hassi Assenmacher-Feyel Saksa ERI 1 PU-1 CACIB ROP
23.10.2010 Seinäjoki Terje Lindström Norja EH 2
4.12.2010 Pietari, Venäjä Liubov Zhitkova Venäjä ERI 1 PU-1 CACIB ROP Nevskiy Winner
22.1.2011 Turku Hanne Laine Jensen Tanska ERI3 SA PU-4
16.7.2011 Oberwart AT Matyas Jaroslav Slovakia 1 SERT CACIB ROP
17.7.2011 Szombathely HU Igor Selimovic Croatia 1 SERT CACIB ROP
24.7.2011 Bedzin PL Malgorzata Wieremiejczyk-Wierzchowska Puola 1 SERT ROP
13.8.2011 Innsbuck AT Clerc Elsbeth Sveitsi 1 SERT VARA-CACIB
14.8.2011 Innsbruck AT Otto Schimpf Itävalta 1 SERT CACIB ROP
20.8.2011 Bratislava SK Marie Marus´kova Tsekin tasavalta 1 SERT CACIB ROP
21.8.2011 Bratislava SK Erwin Deutscher Itävalta 1 SERT CACIB ROP
28.8.2011 Mlada Boleslav CZ Pavlikova Ludmila Tsekin tasavalta 1 SERT CACIB ROP CZ MVA INT CHAMPION
4.9.2011 Leewarden NL Jo Schepers Hollanti ERI 4
18.3.2012 Riika LV R. Kadike-Skanina Latvia ERI SERT CACIB LT MVA LV W-2012
30.6.2012 Tallinna Viro Lessi Tchistiakova Russia ERI SERT PU-2 EE CH
1.7.2012 Tallinna Viro Ligita Zake Latvia ERI PU-2
4.5.2013 Roskilde Tanska Annette Bystrup Tanska ERI2 SA PU-4
5.5.2013 Roskilde Tanska Matti Tuominen ERI2
26.10.2013Poznan, PuolaLeszek SiejkowskiPolandERI1 SERT CACIB PU-2
27.10.2013Poznan, PuolaMaria ZasadaPolandERI1 SERT VARA-CACIB PL MVA