NÄYTTELYT - SHOW RESULTS

Rakennekuva

ROP-Pentu = rotunsa paras pentu = best of the breed puppy
VSP-Pentu = vastakkaisen sukupuolen paras pentu = best of opposite sex puppy
KP = kunniapalkinto = prize of honour
SA = sertin arvoinen = certicate quality
SERT = sertifikaatti = CAC = certification
VARA SERT = varasertifikaatti = Reserv CAC
CACIB = kansainvälinen sertifikaatti = international certificate
VARA CACIB = RES CACIB = reserve international certificate
ERI = erinomainen = excellent
EH = erittäin hyvä = very good
H = hyvä = good
T = tyydyttävä = satisfactory
PU-1 = paras uros 1 = best male
PU-2 = paras uros 2 = 2nd best male
ROP = rotunsa paras = best of the breed
VSP = vastakkaisen sukupuolen paras = best of opposite sex
ROP-VET = rotunsa paras veteraani = best veteran of the breed
VSP-VET = vastakkaisen sukupuolen paras veteraani = best veteran of opposite sex

Pentunäyttelyt - Puppy shows
29.10.1995 Lahti Marja Talvitie 1 KP PEK-ROP
12.11.1995 Vantaa Matti Tuominen 1/2 KP
2.12.1995 Helsinki Carl-Juhan Adlercreutz Ruotsi 1/2
Junioriluokka - Junior class
21.1.1996 Turku Rainer Vuorinen 2
10.3.1996 Helsinki Gunnel Holm 2
14.4.1996 Jyväskylä Antti Aarnio 2
4.5.1996 Aitoo Erkki Tuominen 1/2
18.5.1996 Nurmijärvi Marja Talvitie 1/2
19.5.1996 Helsinki Michael Quinney Englanti 1/4
1.6.1996 Tampere Barbro Finkelstein Ruotsi 1/3 SA PU-3 SERT
7.7.1996 Vihti Tina Permo Ruotsi 1/2
Nuortenluokka - Intermediate class
4.8.1996 Somero Britt-Mariann Ouchterlony Ruotsi 1/1
18.8.1996 Joensuu Leif-Herman Wilberg Ruotsi 1/1
7.9.1996 Helsinki Margaret Everton Englanti 2
25.1.1997 Turku Helga Karrock Saksa 2
22.3.1997 Loimaa Leif Lehmann Jorgensen Tanska 1/1  SA PU-2 SERT
Avoinluokka - Open class
3.5.1997 Tampere Marto Steinbacher Itävalta 2
17.5.1997 Joensuu Jouko Yrjölä 1/2
15.6.1997 Hanko Ritva Raita 2
1.2.1998 Hamina Blaz Kavcic Slovenia 2
23.5.1998 Tampere Ove Germudsson Ruotsi 2
24.5.1998 Joensuu Nils Molin Ruotsi 2
12.7.1998 Kokkola Tore Edmund Norja 1/1 SA PU-1 SERT ROP FIN MVA
Veteraaniluokka - Veteran class
24.4.2005 Lahti Markku Mähönen ERI 1 PU-3 VSP-VET
11.6.2005 Lammi Tina Permo Ruotsi ERI 1 PU-2 VSP-VET
9.7.2005 Ristiina Eli Marie Klepp Norja ERI 1 PU-2 VSP-VET
31.7.2005 Pori Lars West Ruotsi EH
6.5.2006 Ahlainen Marija Kavcic Slovenia ERI 1 VSP-VET
11.8.2007 Tampere Marianne Baden Tanska ERI 3
24.3.2008 Ruovesi Tuula Savolainen ERI 1 VSP VSP-VET
10.5.2008 Turenki Tuula Savolainen EH 1
13.7.2008 Helsinki Leonie Darling Ausralia EH 3
1.11.2008 Vantaa Leni Finne EH 2
5.7.2009 Hyvinkää Riitta Lahtovaara EH 1
2.8.2009 Helsinki Christopher Millard Iso-Britannia ERI 3
25.10.2009 Tuulos Zorica Salijevic Ruotsi ERI 2 PU-2 VSP-VET
23.1.2010 Turku Carl-Gunnar Stafberg Ruotsi EH2
1.8.2010 Helsinki Anna Törnlöv Ruotsi H Näyttelyn vanhin/ Oldest Dog in show