NÄYTTELYT - SHOW RESULTS

Rakennekuva

Pentunäyttelyt -  Puppy shows
31.10.1993 Espoo Merja Heikkilä 1 KP PEK-ROP RYP-4
7.11.1993 Hyvinkää Matti Tuominen 1
5.12.1993 Helsinki Nils-Arne Törnlöv Ruotsi 1/5
22.1.1994 Turku Monica Boggia-Black Englanti 1 KP PEK-ROP
30.1.1994 Hamina Elina Tan-Hietalahti 1 KP PEK-ROP
Junioriluokka - Junior class
6.3.1994 Helsinki Rolf Lundman Ruotsi 1
3.4.1994 Lappeenranta Marja Talvitie 1/3 KP
24.4.1994 Lahti Ove Germundsson Ruotsi 2
21.5.1994 Nurmijärvi Erkki Tuominen 1/1 KP
22.5.1994 Vantaa Marja Talvitie 1/3
29.5.1994 Lohja Jouko Yrjölä 1/3
19.6.1994 Tammisaari Rainer Vuorinen 1/1
3.7.1994 Helsinki Antti Aarnio 1/1 KP
17.7.1994 Jämsä Hans Lehtinen 1/1 SA SERT ROP
24.7.1994 Forssa Britt-Marianne Ouchterlony Ruotsi 1
13.8.1994 Kouvola Matti Tuominen 1/1 KP
14.8.1994 Heinola Elina Tan-Hietalahti 1/1 KP
21.8.1994 Turku Matti Tuominen 1/1
27.8.1994 Hämeenlinna Jouko Yrjölä 1/1 KP
Nuortenluokka - Intermediate class
4.9.1994 Helsinki Marja Talvitie 1/2
10.9.1994 Porvoo Juhani Kauppinen 1/2
9.10.1994 Helsinki Börje Ehnberg 2
23.10.1994 Oulu Hans Lehtinen 1/1 SA PU-1 ROP CACIB
10.12.1994 Helsinki Ann Arch Englanti 1/3
21.1.1995 Turku Hanne Laine Jensen Tanska 1/4
28.1.1995 Hamina Nils Molin Ruotsi 1/1 SA PU-2 SERT
2.4.1995 Helsinki Per Svarstad Ruotsi 1/2
7.5.1995 Tallinna Nils Molin Ruotsi 1/1 SA PU-1 SERT CACIB ROP
20.5.1995 Helsinki Wera Hubenthal Norja 1/3
27.5.1995 Imatra Rainer Vuorinen 1/1
Avoinluokka - Open class
13.8.1995 Naantali Boo Lundström Ruotsi 1/1 SA PU-2 SERT FINMVA
2.9.1995 Espoo Anita Whitmarsh Ruotsi 1
3.9.1995 Helsinki Per-Erik Wallin Ruotsi 1/4
9.9.1995 Porvoo Ritva Raita 1/1 SA PU-1 ROP
2.12.1995 Helsinki Carl-Juhan Adlercreutz Ruotsi 1
6.1.1996 Kajaani Jacqueline Senecat Ranska 1/4
14.4.1996 Jyväskylä Antti Aarnio 1/2
19.5.1996 Helsinki Michael Quinney Englanti 1/5
1.6.1996 Tampere Barbro Finkelstein Ruotsi 1/3
29.6.1997 Hyvinkää Hanne Laine Jensen Tanska 1/4
16.5.1998 Seinäjoki Elina Tan-Hietalahti 1
24.5.1998 Joensuu Nils Molin Ruotsi 1/1 SA PU-1 VSP
20.2.1999 Jyväskylä Rolf Lundman Ruotsi 1/4 SA PU-5
25.4.1999 Lahti Janusz Opara Puola 1/3 SA
30.5.1999 Rauma Matti Tuominen 1/3 SA PU-3
5.6.1999 Vihti Juhani Kauppinen 1/3 SA PU-4
4.7.1999 Piteå Rolf Lundman Ruotsi SERT CACIB ROP S MVA
10.7.1999 Fauske Berit Foss Norja SERT ROP N MVA
11.7.1999 Fauske Helge Lie Norja SERT CACIB ROP RYP-5
18.7.1999 Vantaa Moa Persson Ruotsi 1/1 SA PU-1 VSP
1.8.1999 Kotka Hans Lehtinen 1/1 SA PU-1 ROP
15.8.1999 Eno Britt-Marianne Oucterlony Ruotsi 1/1 SA PU-2
21.8.1999 Kouvola Folke Isaksson Tanska 2
22.8.1999 Heinola Erkki Tuominen 1/3 SA PU-3
12.9.1999 Porvoo Lillian Hanniste Viro 1/2 SA PU-2
31.10.1999 Helsinki Hans-Åke Sperne Ruotsi 1
13.11.1999 Hyvinkää Per Svarstad Ruotsi 1
13.2.2000 Pieksämäki Erkki Tuominen 1/1 SA PU-1 ROP
18.3.2000 Tampere Wera Hubenthal Norja 1/1 SA PU-1 CACIB VSP
9.4.2000 Vaasa Anders Cederström Ruotsi 1/1 SA PU-2 VARA-CACIB
22.4.2000 Lappeenranta Åke Cronander Ruotsi 1/4
7.5.2000 Hyvinkää Christen Lang Norja 1/3 SA PU-4
20.5.2000 Hamina Esko Nummijärvi 1/2 SA PU-3
27.5.2000 Nurmijärvi Hanne Laine Jensen Tanska 1/2
28.5.2000 Helsinki Boo Lundström Ruotsi 1/2 SA PU-2
Veteraaniluokka  - Veteran class
17.6.2000 Mänttä Erkki Tuominen 1/2 SA PU-3
18.6.2000 Karjaa Rodney McDowell Irlanti 1/2 SA PU-2
1.7.2000 Iisalmi Matti Tuominen 1/2 SA PU-3
2.7.2000 Mäntsälä Erkki Tuominen 1/1 SA PU-1 VSP ROP-VET
7.7.2000 Skellefteå Gunilla Sandberg Ruotsi 1/1 SA PU-1 VSP ROP-VET
8.7.2000 Skellefteå Anita Whitmarsh Ruotsi 1/2 SA PU-5
9.7.2000 Sjulnäs Leif Lehmann Jörgensen Tanska 1/2 SA PU-2 ROP-VET
16.7.2000 Helsinki Paula Heikkinen-Lehtonen 1/2 SA
27.7.2000 Ronneby Brenda Banbury Englanti 1/2 SA PU-3
28.7.2000 Ronneby Marianne Furst-Danielson Ruotsi 1/2 KP
29.7.2000 Ronneby Birgitta Svarstad Ruotsi 1/1 SA PU-3 ROP-VET
30.7.2000 Ronneby Per Svarstad Ruotsi 1/1 SA PU-1 ROP ROP-VET RYP-5
5.8.2000 Alajärvi Mjaerum Eivind Norja 1/1 SA PU-2 ROP-VET
6.8.2000 Turku Nils-Arne Törnlöv Ruotsi 1/2 SA PU-3 ROP-VET
19.8.2000 Kouvola Antti Aarnio 1/1 SA PU-2 ROP-VET
20.8.2000 Heinola Leif-Herman Wilberg
Norja 1/1 SA PU-2 ROP-VET
3.9.2000 Tampere Tina Permo Ruotsi 1/1 SA PU-4 ROP-VET
28.10.2000 Potzan Ralf Campell Norja 1/2 SA PU-2 VARA-CACIB PLMVA
19.11.2000 Jyväskylä Gunnel Holm 1/2 KP
3.12.2000 Helsinki Anita Whitmarsh Ruotsi 1/3 SA PU-5
26.1.2003 Turku Marianne Baden Tanska ERI 3
15.2.2003 Imatra Elina Tan-Hietalahti EH
13.4.2003 Köyliö Karl-Erik Johansson Ruotsi ERI 1 VSP ROP-VET BIS-VET 2
26.4.2003 Lahti Roel van Veen-Keur Hollanti EH 2
24.5.2003 Helsinki Hans Lehtinen ERI 3
29.5.2003 Dordmund Eivind Mjaerum Norja ERI 4
28.6.2003 Ulvila Nils Molin Ruotsi ERI 1 VSP-VET
3.8.2003 Rauma Lillian Hanniste Viro ERI 2
16.8.2003 Aura Kurt Nilsson Ruotsi EH 4
23.8.2003 Kouvola Annamaria Tarjan Unkari ERI 3
14.9.2003 Äetsä Freddie Klindrup Tanska ERI 1 ROP ROP-VET
21.9.2003 Hyvinkää Liz-Beth Liljeqvist Ruotsi ERI 2
6.12.2003 Helsinki Moa Persson Ruotsi ERI 2
24.1.2004 Turku Göran Hallberger Ruotsi EH 2
20.3.2004 Tampere Ole Staunskjaer Tanska ERI 1 VET 2
25.4.2004 Lahti Pekka Teini ERI 1 VET 3
9.5.2004 Ahlainen Blaz Kavcic Slovenia ERI 1 PU-1 VSP ROP-VE BIS-VET2
15.5.2004 Mynämäki Ritta Lahtovaara ERI 2 PU-3
17.7.2004 Orivesi Tapio Eerola ERI 1 PU-1 ROP ROP-VET
30.7.2004 Ronneby Freddie Klindrup Ruotsi VET 1/1 SA PU-3 ROP-VET
1.8.2004 Ronneby Boo Lundström Ruotsi VET 1/1 SA PU-3 ROP-VET
7.8.2004 Kerava Jacqueline Bayliss Englanti ERI 3
8.8.2004 Kuopio Kim Vigsjö Nielsen Tanska ERI 2 PU-3
15.8.2004 Raisio Eli-Marie Klepp Norja ERI 2 PU-4
5.12.2004 Helsinki Paula Heikkinen-Lehkonen ERI 2
23.4.2006 Lahti Jens Ramsing Tanska ERI 2