NÄYTTELYT - SHOW RESULTS

Pentunäyttelyt - Puppy shows
22.10.2000 Hollola Elina Haapaniemi 1 KP VSP
5.11.2000 Espoo Zidy Munsterhielm-Ehnberg 1 KP VSP
12.11.2000 Kaarina Marja Talvitie 1 KP ROP RYP-2
25.11.2000 Hyvinkää Riitta Lahtovaara 1 KP ROP
20.1.2001 Turku Ralf Campbell Norja 1 KP VSP
Junioriluokka - Junior class
17.3.2001 Tampere Nils Molin Ruotsi 1/5
14.4.2001 Lappeenranta Åke Cronader Ruotsi 1/2 KP
28.4.2001 Lahti Jouko Yrjölä 1/1 KP
20.5.2001 Eurajoki Bill Walkey Kanada 1/1
24.5.2001 Rantasalmi Ritva Raita 1/2
27.5.2001 Joensuu Miklo`s Farkasha`zi Unkari 1/1 SA PU-2 SERT
10.6.2001 Porto Marja Talvitie 1/1 JMV-01
16.6.2001 Kotka Anthony Kelly Irlanti 1/2 SA PU-3
17.6.2001 Hämeenlinna Rune Malmborg Ruotsi 1/1 KP
30.6.2001 Seinäjoki Göran Bodegård Ruotsi 1/2 SA PU-3
1.7.2001 Närpiö Antti Aarnio 1/1
8.7.2001 Karjaa Hans-Åke Sperne Ruotsi 1/1 KP
15.7.2001 Vantaa Kari Järvinen 1/1 SA
21.7.2001 Tornio Miklos Levente Unkari 2
29.7.2001 Jämsä Anneli Sutela 1/1 KP
5.8.2001 Kuopio Jan Ebels Hollanti 2
Nuortenluokka - Intermediate class
12.8.2001 Tervakoski Susanne Heinonen 1/1 SA PU-1 SERT VSP
18.8.2001 Kouvola Nils-Arne Törnlöv Ruotsi 1/1 SA PU-1 VSP
1.9.2001 Espoo Matti Tuominen 1/1
9.9.2001 Porvoo Kenneth Edh Ruotsi 1/1 SA PU-3
30.9.2001 Hyvinkää Per Erik Wallin Ruotsi 2
17.11.2001 Jyväskylä Hanne Laine Jensen Tanska 1/1 SA PU-4
27.1.2002 Turku Annika Ulltveit-Moe Ruotsi 1/2
16.2.2002 Imatra Lisbeth Mach Sveitsi 1/1 SA PU-2 VA-CA
30.3.2002 Lappeenranta Jouko Yrjölä 1/1 SA PU-2
14.4.2002 Eura Folke Isaksson Tanska 2
27.4.2002 Lahti Anita Whitmarsh Ruotsi 1/1 SA PU-4
4.5.2002 Pori Leif-Herman Willberg Norja 2
5.5.2002 Hyvinkää Moa Persson Ruotsi 1/2
Avoinluokka - Open class
18..5.2002 Helsinki David Cavill Englanti 1/3
26.5.2002 Hamina Ralf Campell Norja 1/1 SA PU-3 SERT FIN MVA
30.6.2002 Forssa Jan Nesvadba Sveitsi 1/2
5.7.2002 Amsterdam Jan Ebels Hollanti 2
28.7.2002 Rauma Nils-Arne Törnlöv Ruotsi 1/2 SA PU-3
3.8.2002 Valkeakoski Mona K Selbach Norja 1/1 SA PU-1 VSP
4.8.2002 Somero Knut-Sigurd Wilberg Englanti 1/3 SA PU-4
25.8.2002 Heinola August de Wilde Belgia 2
7.9.2002 Helsinki Margaret Everton Englanti 1/1 SA PU-1 VSP
13.10.2002 Kokemäki Gunnel Holm 1/3
10.11.2002 Pariisi Hans Lehtinen 1/1 PU-1 VSP CACIB
Valioluokka - Champion class
26.1.2003 Turku Marianne Baden Tanska ERI 2 VARA-CACIB
15.2.2003 Imatra Elina Tan-Hietalahti EH 2
15.3.2003 Tampere Marja Talvitie ERI 3
13.4.2003 Köyliö Karl-Erik Johansson Ruotsi ERI 1
26.4.2003 Lahti Roel van Veen-Keur Hollanti ERI 1 CACIB
24.5.2003 Helsinki Hans Lehtinen ERI 1
7.5.2003 Dordmund Eivind Mjaerum Norja ERI 3
7.6.2003 Tallinna Mart Mae Eesti ERI 1 VSP CACIB ESTV-03 EST M
28.6.2003 Ulvila Nils Molin Ruotsi ERI 1
20.7.2003 Forssa Mona K. Selbach Norja ERI 2
3.8.2003 Rauma Lillian Hanniste Eesti ERI 1
16.8.2003 Aura Kurt Nilsson Ruotsi ERI 3
23.8.2003 Kouvola Annamaria Tarjan Unkari ERI 1
13.9.2003 Porvoo Anders Cederström Ruotsi EH 2
14.9.2003 Äetsä Freddie Klindrup Tanska ERI 1
21.9.2003 Hyvinkää Liz-Beth Liljeqvist Ruotsi ERI 3
3.10.2003 Bratislava Hans Wiblishauser Tanska VARA-SERT VARA-CACIB
23.11.2003 Riika Rita Van Mechelen Belgia PU-2 VARA-CACIB
24.1.2004 Turku Göran Hallberger Ruotsi ERI 2 PU-3 VARA-CACIB
20.3.2004 Tampere Ole Staunskjaer Tanska ERI 1 PU-3
25.4.2004 Lahti Pekka Teini ERI 1 PU-4
9.5.2004 Ahlainen Blaz Kavcic Slovenia ERI 1 PU-3
15.5.2004 Mynämäki Riitta Lahtovaara ERI 2 PU-4
30.5.2004 Lyon M.D´autel Ranska 1/ 2 VARA-SERT VARA-CACIB
6.6.2004 Barcelona Marja Talvitie 1/ 1 SERT CACIB  EUV-04 ESPMV
17.7.2004 Orivesi Tapio Eerola ERI 1 PU-2
30.7.2004 Ronneby Freddie Klindrup Ruotsi AVO5
1.8.2004 Ronneby Boo Lundström Ruotsi AVO2 SA PU-5
7.8.2004 Kerava Jacqueline Bayliss Englanti ERI 2
8.8.2004 Kuopio Kim Vigsjö Nielsen Tanska ERI 1 PU-1 ROP CACIB
15.8.2004 Raisio Eli-Marie Klepp Norja ERI 1 PU-2
5.9.2004 Helsinki Michael Leonard Irlanti ERI 2 PU-2
18.9.2004 Kööpenhamina Harald Aune Norja AVO1/3
7.11.2004 Herning Sigridur Petursdottir Islanti AVO1/1
5.12.2004 Helsinki Paula Heikkinen-Lehkonen ERI 3
5.3.2005 Vilna Hassi Assenmacher Saksa SERT CACIB ROP LTV MVA LTV W-05
6.3.2005 Vilna Z´ivile´ Povilaitiene´ Liettua SERT CACIB ROP Vilna Cup-05
24.4.2005 Lahti Markku Mähönen ERI 1 PU-2 VARA-CACIB
21.5.2005 Helsinki Mogens Slot Hansen Tanska ERI 1 PU-1 CACIB VSP
5.6.2005 Tulln Janusz Opara Puola SERT VARA-CACIB
11.6.2005 Lammi Tina Permo Ruotsi ERI 1 PU-1 VSP
9.7.2005 Ristiina Eli Marie Klepp Norja ERI 1 PU-1 ROP
31.7.2005 Pori Lars West Ruotsi ERI 1 PU-1 CACIB VSP
7.8.2005 Kerava Per-Erik Wallin Ruotsi EH
17.12.2005 Helsinki Pekka Teini ERI 4  
18.12.2005 Helsinki Peter L. Jensen Tanska ERI 4
22.1.2006 Turku Frances Toman Irlanti ERI 1 PU-1 CACIB VSP
25.2.2006 Moskova Moe Persson Ruotsi SERT CACIB ROP RUS MVA
26.2.2006 Moskova Zafra Sirik Israel SERT CACIB ROP RYP-3
23.4.2006 Lahti Jens Ramsing Tanska ERI 2
6.5.2006 Ahlainen Marija Kavcic Slovenia ERI 1 PU-1 VSP
27.7.2006 Bröndby (Tanska) Zidy Munsterhielm-Ehnberg 1/3
28.7.2006 ---"--- Paul Stanton Ruotsi 2
29.7.2006 ---"--- Luis M. V. Pinto Teixeira Portugal 1/2 SA PU-3
30.7.2006 ---"--- Rodi Hubenthal Norja 2
13.8.2006 Oslo Hanne Laine Jensen Tanska 1/3 SA PU-3
20.4.2008 Jyväskylä Tamas Jakkel Unkari ERI 1
18.10.2008 Valmiera Ligita Zake Latvia ERI 1 SERT PU-1 ROP LV MVA
Veteraaniluokka - Veteran class
10.5.2008 Turenki Tuula Savolainen EH 2
13.7.2008 Helsinki Leonie Darling Australia ERI 1 VSP-VET
19.10.2008 Siauliai Anna Jas´kiewicz Valko-Venäjä ERI 1 VETSERT PU-1 ROP LT VET MVA
1.11.2008 Vantaa Leni Finne ERI 1 PU-2 ROP VET
29.11.2008 Sillamäe (Eesti) Pawel Szemraj Puola ERI 1 ROP ROP-VET RYP-4
1.5.2009 Hollola Annukka Paloheimo EH 1
2.8.2009 Helsinki Chistopher Millard Iso-Britannia ERI 2
5.6.2010 Jämsä Irina Poletaeva ERI 1 PU-2 VSP-VET