NÄYTTELYT - SHOW RESULTS

Diili

ROP-Pentu = rotunsa paras pentu = best of the breed puppy
VSP-Pentu = vastakkaisen sukupuolen paras pentu = best of opposite sex puppy
KP = kunniapalkinto = prize of honour
SA = sertin arvoinen = certicate quality
SERT = sertifikaatti = CAC = certification
VARA SERT = varasertifikaatti = Reserv CAC
CACIB = kansainvälinen sertifikaatti = international certificate
VARA CACIB = RES CACIB = reserve international certificate
ERI = erinomainen = excellent
EH = erittäin hyvä = very good
H = hyvä = good
T = tyydyttävä = satisfactory
PU-1 = paras uros 1 = best male
PU-2 = paras uros 2 = 2nd best male
ROP = rotunsa paras = best of the breed
VSP = vastakkaisen sukupuolen paras = best of opposite sex
ROP-VET = rotunsa paras veteraani = best veteran of the breed
VSP-VET = vastakkaisen sukupuolen paras veteraani = best veteran of opposite sex



Pentunäyttelyt - Puppy shows
23.10.2011 Lohja Saara Sampakoski 1 KP VSP-Pentu
30.10.2011 Lahti Esa Ruotsalainen 1 KP ROP-Pentu
13.11.2011 Helsinki Matti Luoso 1 KP PU-2
26.11.2011 Helsinki Saara Sampakoski 2
4.12.2011 Helsinki Unto Timonen 2 KP
7.1.2012 Lohja Marja Talvitie 1 KP VSP-Pentu
Junioriluokka - Junior class
18.3.2012 Riika LV R. Kadike-Skanina Latvia ERI 1 JUN SERT ROP LV JUN W-2012
6.5.2012 Pöytyä Erja Nummi ERI 1 SA PU-1 SERT  ROP
9.6.2012 Riika LV Anita Whitmarsh Sweden ERI 1 JUN SERT VSP
10.6.2012 Riika LV Johnny Andersson Sweden ERI 1 JUN SERT LV JCH ROP
30.6.2012 Tallinna VIRO Lessi Tchistiakova Russia ERI 1 JUN SERT EE JCH ROP
1.7.2012 Tallinna VIRO Ligita Zake Latvia ERI 1 ROP
8.7.2012 Karjaa Seamus Oates Ireland ERI 1 SA PU-4 vara-sert
3.8.2012 Kuopio Makaritis Stelios Greece ERI 2
4.8.2012 Kuopio Birgitta Svarstad/ Göran Bodegård Sweden ERI 1 SA PU-3 vara-sert
4.8.2012 Kuopio erikoisnäyttely Bo Skalin Sweden ERI 1 SA vara-sert (Pu-5)
5.8.2012 Kuopio Johan Juslin ERI 2 SA PU-4
1.9.2012 Köyliö Pirjo Aaltonen ERI 1 SA PU-1 SERT VSP
14.10.2012 Siauliai LIETTUA Annamaria Tarjan Hungary ERI Jun-Sert ROP LT J CH BALT J CH
Nuortenluokka - Intermediateclass
13.10.2012 Valmiera LATVIA Malgorzata Supronowicz Poland ERI SERT ROP
2.3.2013 Vilna LIETTUA Juan Naveda Carrero Spain ERI SERT PU-2 VARA-CACIB
3.3.2013 Vilna LIETTUA Zeljka Fon Zidar Slovania ERI SERT PU-2 VARA-CACIB
Avoin luokka- Open class
4.5.2013 Roskilde TANSKA Annette Bystrup Danmark ERI2 SA PU-3 VARA-SERT 
5.5.2013 Roskilde TANSKA Matti Tuominen ERI1 SA PU-2 SERT VARA-CACIB
26.5.2013 Rauma Hans Almgren  Sweden ERI1 SA PU-1 SERT ROP FIN MVA
Valio luokka- Champion class
28.7.2013 Pori Tuula Savolainen ERI2 SA
15.9.2013PorvooKaren GillilandIrelandERI1 SA PU-2
26.10.2013Poznan, PuolaLeszek SiejkowskiPolandERI1 SERT VARA-CACIB
27.10.2013Poznan, PuolaMaria ZasadaPolandERI1 SERT CACIB ROP PL & PZV-13
7.12.2013Tukholma, RuotsiKari Granaas HansenNorgeERI3 SA
13.12.2013HelsinkiAnnika Ulltveit-MoeSwedenERI2 SA PU-4 VARA-CACIB
14.12.2013HelsinkiPerttu StåhlbergERI2 SA PU-3 VARA-CACIB
15.12.2013HelsinkiAndrea EicherSwirtzerlandERI1 SA PU-2 VARA-CACIB
7.3.2014Strängnäs, RuotsiLigita ZakeLatviaERI3 SA PU-4
13.7.2014KokkolaAnna TörnlövSwedenERI1 SA PU-1 CACIB VSP CIB CH
9.8.2014Helsinki WDSSvend Erik LövenkjaerDanmarkERI4
17.8.2014Tampere, erikoisnäyttelyPekka TeiniERI4 SA
11.4.2015Tallinna, ViroArvid GöranssonSwedenERI1 SA PU-1 CACIB ROP TLNW-15
8.8.2015Helsinki, erikoisnäyttelyPaula RekirantaERI1 SA
6.9.2015Oslo, NorwayDan EricssonNorwayERI1 CACIB VSP EUV-15
7.11.2015Poznan, PuolaJoanna Szczepanska-KorpettaPolandERI1 SA CACIB ROP PL MVA
8.11.2015Poznan, PuolaIzabella Krasowska-SalamonPolandERI1 SA CACIB ROP PL&PZV-15
12.12.2015Pietari, VenäjäSergey GaliaskarovRussiaERI1 SERT PU-1 CACIB ROP RU MVA NEVSKIY WINNER-2015
13.12.2015Pietari, VenäjäPero BozhinovskiMacedoniaERI1 CACIB PU-1 ROP RKF CH
2.7.2016RantasalmiJoakim OhlssonSwedenERI
2.7.2016JälkeläisluokkaJoakim OhlssonSweden3 KP
10.9.2016Minsk, Valko-VenäjäJean BlanginoFranceERI1 CACIB ROP BY CH BYW-2016
11.9.2016Minsk, Valko-VenäjäIuza BeradzeCzech RepublicERI VARA-CACIB