NÄYTTELYT - SHOW RESULTS



ROP-Pentu = rotunsa paras pentu = best of the breed puppy
VSP-Pentu = vastakkaisen sukupuolen paras pentu = best of opposite sex puppy
KP = kunniapalkinto = prize of honour
SA = sertin arvoinen = certicate quality
SERT = sertifikaatti = CAC = certification
VARA SERT = varasertifikaatti = Reserv CAC
CACIB = kansainvälinen sertifikaatti = international certificate
VARA CACIB = RES CACIB = reserve international certificate
ERI = erinomainen = excellent
EH = erittäin hyvä = very good
H = hyvä = good
T = tyydyttävä = satisfactory
PU-1 = paras uros 1 = best male
PU-2 = paras uros 2 = 2nd best male
ROP = rotunsa paras = best of the breed
VSP = vastakkaisen sukupuolen paras = best of opposite sex
ROP-VET = rotunsa paras veteraani = best veteran of the breed
VSP-VET = vastakkaisen sukupuolen paras veteraani = best veteran of opposite sex
Pentunäyttelyt - Puppy shows
20.4.2013 Hyvinkää Unto Timonen 1 KP ROP
19.5.2013 Lahti Säde Hohteri 1 KP ROP
7.7.2013 Karjaa Harto Stockmari 1 KP ROP
14.7.2013 Hyvinkää Raisa Savander 1 KP ROP
27.7.2013PoriUnto Timonen1 KP ROP
28.7.2013Pori erikoisnäyttelyTuula Savolainen1 KP ROP
3.8.2013HelsinkiJaana Hartus1 KP VSP
17.8.2013SastamalaPirjo Aaltonen1 KP ROP RYP-4
Juniori luokka- Junior class
15.9.2013PorvooKaren GillilandIrelandERI1 SA vara-sert RC-juniori
26.10.2013Poznan, PuolaLeszek SiejkowskiPuolaERI1 Jun-sert ROP
27.10.2013Poznan, PuolaMaria ZasadaPuolaERI1 Jun-sert PU-2 PL & PZJV-13
7.12.2013Tukholma, RuotsiKari Granaas HansenNorgeERI3 SA
13.12.2013HelsinkiAnnika Ulltveit-MoeSwedenERI2 SA vara-sert
14.12.2013HelsinkiPerttu StåhlbergERI3 SA
15.12.2013HelsinkiAndrea EicherSwitzerlandERI1 SA PU-4 vara-sert JV-13
Nuorten luokka- Intermediate class
15.6.2014KotkaAndrzej KazmierskiPolandERI1 SA PU-3 SERT VARA-CACIB
28.6.2014Forssa, MustialaMaija MäkinenERI1 SA PU-1 SERT ROP 
Annamaria TarjanHungaryRYP-3
13.7.2014KokkolaAnna TörnlövSwedenERI1
17.8.2014TamperePekka TeiniERI2 SA
Avoin luokka -
Open class
7.2.2015VironlahtiEsa RuotsalainenERI1
11.4.2015Tallinna, ViroArvid GöranssonSwedenERI1
25.4.2015HarjavaltaMarkku MähönenERI1 SA PU-1 SERT ROP FI MVA
7.11.2015Poznan, PuolaJoanna Szczepanska-KorpettaPolandERI1 SERT PU-2 VARA-CACIB
8.11.2015Poznan, PuolaIzabella Krasowska-SalamonPolandERI1 SERT PU-2 VARA-CACIB
12.12.2015Pietari, VenäjäSergey GaliaskarovRussiaERI1 SERT PU-2 VARA-CACIB RU MVA
13.12.2015Pietari, VenäjäPoro BozinovskiMacedoniaERI1 PU-2 VARA-CACIB
Valio luokka -
Champion class
23.5.2015HelsinkiEeva RautalaERI2 SA
6.6.2015RiijimäkiChris ZeniovCyprusERI2 SA PU-3
24.10.2015SeinäjokiReino KorpelaERI1 SA PU-4
21.11.2015JyväskyläDavid CavillUnited KingdomERI2 SA PU-3
22.11.2015JyväskyläAngela CavillUnited KingdomERI2 SA PU-2 VARA-CACIB
9.1.2016Tartu, ViroJaneiro SalvadorPortugalERI1 SA PU-1 SERT ROP EE CH
10.1.2016Tartu, ViroKriisk KalvoViroERI1 SA PU-1 ROP
2.7.2016RantasalmiJoakim OhlssonSwedenERI3 SA PU-4
10.9.2016Minsk, Valko-VenäjäJean BlanginoFranceSERT VARA-CACIB BY CH
11.9.2016Minsk, Valko-VenäjäIuza BeradzeCzech RepublicSERT
2.10.2016Harstad, NorjaBo WallinSwedenER!1 SERT CACIB NO CH